Nawadnianie ogrodu - zraszacze

person dodał: Kamil W list w: Poradniki dnia: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 1046

NAWADNIANIE OGRODU - ZRASZACZE


Dziś przedstawię sposób montażu zraszacza na sekcji za pomocą dostępnego w naszej ofercie
przyłącza zraszacza.

Przyłącze to praktyczne jest z kilku powodów:

- po pierwsze montaż można przeprowadzić na wkopanej rurce sekcyjnej

- rura sekcyjna nie musi przebiegać przez każdy zakamarek w którym ma być zainstalowany zraszacz

- łatwiejszy sposób ustawienia w odpowiedniej pozycji zraszacza

i jeszcze kilka innych...

Montaż rozpoczynamy od zamontowania na rurę opaski siodłowej a następnie wywierceniu otworu w miejscu wyznaczonym przez otwór gwintowany w opasce.

Kolejnym elementem będzie zamontowanie kolanka w opasce oraz rurki 16mm dostarczanej w odcinku 40cm i w zależności od potrzebnej długości skracamy go.

Teoretycznie następnie można zainstalować zraszacz z uprzednio wkręconym kolankiem natomiast proponujemy wykonanie przedmuchu instalacji za pomocą kompresora podłączonego do instalacji za pomocą przyłącza na kolektorze oferowanego w naszym sklepie, lub przepłukanie instalacji wodą w celu usunięcia resztek po wierceniu i montażu aby zapobiec zapychaniu filtrów w zraszaczach.

Następnie montujemy zraszacz na przyłączu, przed zasypaniem instalacji najlepiej jest uruchomić system w celu sprawdzenia szczelności połączeń - połączenia gwintowe najlepiej uszczelnić za pomocą taśmy teflonowej.

Gdy wszystko jest szczelne można zasypać instalację pamiętając aby czoło zraszacza było minimalnie poniżej poziomu gruntu a sam zraszacz zamontowany w pionie.

Kolejne opisy już wkrótce

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień