Kratka trawnikowa parkingowa ECOBRUK STRONG 50x50cm

9,35 zł

KRATKA TRAWNIKOWA PARKINGOWA ECOBRUK STRONG 50x50cm

UWAGA! Prosimy o kontakt przed zakupem powyżej 10 sztuk z wysyłką - ze względu na maksymalne wymiary przesyłki u każdego przewoźnika

PARAMETRY:

  • Długość: 50cm
  • Szerokość: 50cm
  • Wysokość: 4cm
  • Grubość ścianki: 3mm
  • Wysokość kolców: 3cm
  • Szerokość kolców: 0,5cm-3cm
  • Waga 1szt: 1,050kg

KRATKA TRAWNIKOWA PARKINGOWA ECOBRUK STRONG 50x50cm
Kratka trawnikowa Ecobruk to nowoczesne rozwiązanie w stabilizacji i umacnianiu gruntu, pozwalające na pozostawienie nawierzchni biologicznie czynną, umożliwia utrzymanie swobodnej cyrkulacji wód i powietrza. Ecobruk wyróżnia się innowacyjną konstrukcją oraz wysoką wytrzymałością. Kratka w całości wytwarzana jest z regranulatu czyli z odpadów przemysłowych, uzyskany w ten sposób homogeniczny materiał czyni produkt wyjątkowo wytrzymałym, dając mu żywotność nawet do 20 lat. Dodatkowy atut stanowi jego ażurowa konstrukcja, pozwalająca na dobre ukorzenienie się trawy.

Przykładowe wykorzystanie:
parkingi I trawniki I podjazdy I magazyny otwarte I osiedlowe drogi dojazdowe I pola golfowe I tereny rekreacyjne I drogi serwisowe I leśne ścieżki rowerowe i piesze I drogi dla pojazdów osób niepełnosprawnych I drogi przeciwpożarowe zgodnie z normą DIN EN 1072: 1985 | Produkt posiada certyfikat TUV SUD.

ZASTOSOWANIE KRATKI
- pozwala na powiększenie powierzchni biologicznie czynnej
- kratka trawnikowa ECOBRUK STRONG przenosi powierzchniowe naciski jednostkowe do ok. 2,02 MPa
- podczas opadów atmosferycznych kratka stabilizuje grunt i zabezpiecza pojazdy przed ugrzęźnięciem, jednocześnie umożliwia naturalną cyrkulację wody
- kratka ECOBRUK STRONG może być stosowana również przy obsiewie nawierzchni w celu zapewnienia estetycznego wyglądu i z jednoczesną ochroną rosnącej w niej trawy przed zniszczeniem od kół pojazdów samochodowych.

Jest to świetna alternatywa do standardowej kostki brukowej, teren wyłożony kratkami nie jest liczony do podatku deszczowego.

Przy obliczaniu powierzchni prosimy uwzględnić zakładkę ok. 3 cm.

MONTAŻ

1. WARSTWA NOŚNA

Przed przystąpieniem do ułożenia warstwy nośnej (A), należy wykorytować obszar (usunąć wierzchnią warstwę gruntu), na którym chcemy wbudować kratkę. Grunt (B) usuwamy na głębokość ok. 30-40 cm. W tak przygotowanym korycie rozkładamy warstwę nośną w postaci kruszywa (żwir/tłuczeń) o grubości warstwy ok. 15-30 cm. Grubość warstwy nośnej zależy od wielkości przewidywanego obciążenia użytkowanej nawierzchni (im większe obciążenie tym grubsza warstwa nośna). Równomiernie rozłożone kruszywo należy zagęścić mechanicznie zagęszczarką.

2. WARSTWA WYRÓWNUJĄCA

Na całej płaszczyźnie warstwy nośnej rozkładamy geowłókninę (B) 400 g/m, która dodatkowo wzmacnia powierzchnię oraz zapobiega przemieszczaniu się drobniejszych frakcji kruszywa z górnej warstwy wyrównującej (C) do warstwy nośnej pod wpływem wody. Następnie nanosimy warstwę wyrównującą w postaci piasku lub pospółki o uziarnieniu 0,2-5 mm. Po zagęszczeniu i wyrównaniu, warstwa wyrównująca powinna mieć ok. 5 cm.

3. UŁOŻENIE KRATKI

Na tak przygotowaną powierzchnię układamy kratkę stabilizującą Ecobruk. Montaż kratki jest bardzo szybki i prosty. Poszczególne elementy kratki łączymy ze sobą za pomocą zaczepów (kolców), znajdujących się na spodniej części dwóch krawędzi. Kratka posiada również na swej dolnej powierzchni cztery kolce stabilizujące, które w trakcie układania wciskamy w podłoże. Kratkę Ecobruk można bardzo łatwo poddać obróbce za pomocą prostych narzędzi ręcznych lub elektrycznych. Po ułożeniu kratki Ecobruk, całość nawierzchni wyrównujemy za pomocą zagęszczarki. Następnie w zależności od potrzeb, kratkę wypełniamy: ziemią, piaskiem, żwirem lub kruszywem ozdobnym.

ECOBRUK

Specyficzne kody

Zobacz także

Related Products ( 2 innych produktów w tej samej kategorii )